جاهای دیدنی تایلند

جاهای دیدنی تایلند ، کشور لبخندها، همیشه مثل جواهر در جنوب‌شرقی آسیا می‌درخشد و دل هر کسی را جذب می‌کند. کشور تایلند، آن‌قدر پیشرفت کرده‌ است که بهترین امکانات رفاهی را در اختیار شما بگذارد. آن‌قدر بکر است که می‌تواند برای شما همیشه هیجان‌انگیز و پر از ماجراجویی باشد.

◼️کاخ بزرگ بانکوک (Grand Palace)

اولین مکان دیدنی تایلند در بانکوک، کاخ بزرگ (Grand Palace) است که در قلب بانکوک قرار گرفته، و زمانی اقامتگاه رسمی پادشاه تایلند بوده است. این قلعه معماری به شکل مربع دارد و انواع باغ ها، سالن های با شکوه و تزیین شده را در خود جای داده است. مساحت قلعه بیش از ۲۰۰ هزار متر مربع است و از همین رو، ۱۲ در ورودی برای این مکان وسیع تعبیه شده است. با قدم زدن در این قلعه تاریخی که از بهترین جاهای دیدنی تایلند است، مطمئناً، به گذشته تاریخی تایلند وصل می شوید.

◼️معبد وات آرون

دومین جای دیدنی در بانکوک، معبد وات آرون است که نمادی از معابد بودایی در بانکوک است. نام این معبد از الهه هندی به نام “آرونا” گرفته شده است. این معبد اولین مکان بازتاب دهنده نور صبحگاهی است. از همین رو، به آن معبد سپیده دم هم گفته می شود و در کنار رودخانه بنا شده است. اگر به رسم و رسوم بودایی علاقه دارید و یا تمایل به آشنایی با این آیین پر رمز و راز دارید، حتما سری به این مکان مقدس بزنید.

◼️خیابان خوسان

از سومین جاهای دیدنی تایلند که در شهر بانکوک واقع شده است، جاده یا خیابان خاوسان است. خیابان کوتاهی در مرکز بانکوک که در سال ۱۸۹۲ و در زمان حکومت رامای پنجم در یک کیلومتری کاخ بزرگ ساخته شد. در گذشته این خیابان، بازار بزرگ برنج فروشی بوده است. اما از حدود ۲۰ سال پیش، در این خیابان، انواع آپارتمان های ارزان قیمت، هتل های با قیمت مناسب و  حتی سه ستاره ایجاد شد.

تقریباً هر مسافری که به کشور تایلند می رود، به این خیابان سپری می زند. علاوه بر آن، این خیابان مکان بسیار مناسبی برای انواع خریدهاست. یکی از دلایل اصلی محبوبیت این خیابان، علاقمندی هنرمندان و دانشجوها به این منطقه و به دلیل ویژگی های منحصر به فرد هنری آن است.

◼️معبد وات فرا کایو

و مکان چهارم مربوط به معبد وات فرا کایو است که به عنوان “معبد زرین بودا” شناخته می شود و به صورت رسمی بزرگترین معبد مقدس بودایی در تایلند شناخته می شود. البته این معبد درون محوطه کاخ بزرگ قرار گرفته است. یکی از ویژگی های جالب این معبد آن است که می توانید برای ورود به معبد، لباس های مخصوص معبد را اجاره کنید و با همان لباس ها به قصد گشت و گذار در معبد بپردازید.

شاید فکر کنید که دیدن یک معبد بودایی که در بالا اشاره شد، نیاز و عطش شما را برای دیدن چنین معبدهایی فروکش دهد و دیگر نیازی نباشد به معبد وات فرا کایو بروید. اما باید بگوییم که هر بار که از این معابد دیدن می کنید، شیفتگی شما بیشتر شده و مشتاق دیدن همه معابد موجود در تایلند خواهید بود.

◼️چیانگ مای

چیانگ مای شهری در بخش کوهستان های شمالی تایلند و از زیباترین جاهای دیدنی تایلند است. این شهر در سال ۱۲۹۶ تاسیس شد و پایتخت مستقل لانا تا سال ۱۵۵۸ بوده است. اگر به شمال تایلند سفر کنید، حتما یکی از مقاصد اصلی شما بازدید از این شهر بسیار تاریخی است که علاوه بر تاریخی بودن، انواع بازارهای غذا و لباس، معابد مختلف را دارد.

یکی از جاذبه ها و معابد اصلی آن، معبد دوای سوتهِپ (Wat Phra That Doi Suthep) است که برای رسیدن به این معبد باید ۳۰۴ پله را پشت سر بگذارید. اگر زمان مناسبی مانند عصرها به این مکان دیدنی تایلند پا بگذارید، می توانید انواع راهبه های بودایی که در حال انجام مناسک خود هستند را مشاهده کنید.

◼️پاتایا

پاتایا از معروف ترین جاهای دیدنی تایلند، شهری در خلیج شرقی تایلند است و دلیل شهرتش وجود سواحل زیبایی در این منطقه است. پاتایا تا دهه ۱۹۶۰، تنها روستای کوچکی بوده است که به ماهیگیری می پرداخته است. اما از آن زمان به بعد، و به خاطر کشف این منطقه توسط سربازهای آمریکایی، جاذبه های توریستی این منطقه کشف شد.

امروزه علاوه بر وجود استراحتگاه های ساحلی بسیار زیبا، انواع مراکز خرید، بارها و کلاب های ۲۴ ساعته نیز در این منطقه وجود دارد. این منطقه در سال، بیش از ۵٫۵ میلیون توریست خارجی می پذیرد. در پاتایا، انواع آکواریوم ها و دنیای زیر آب، جزیره مرجانی، باغ وحش ببرها و تور گیبون وجود دارد.

◼️جزیره کو سامویی

دومین جزیره بزرگ تایلند، کو سامویی است که در امتداد خلیج تایلند و در سمت شرقی تنگه کِرا قرار گرفته است. این جزیره به خاطر سواحل دست نخورده و بکر، باغهای نارگیل، جنگل های متراکم و کوهستانی، و همچنین استراحتگاه های لوکس و شیک معروف است. مجسمه ۱۲ متری و طلایی بودا در معبد وات فرایای در جزیره کوچکی متصل به کو سامویی قرار دارد.

◼️جزیره فی فی

جزیره فی فی از دیگر جاذبه های تایلند که سوپر استار جزایر تایلند است. چرا که این جزیره در بسیاری از فیلم ها نشان داده شده است و مبحث مکالمات بسیاری از مسافران به تایلند بوده است. برای تعدادی از افراد، تنها دلیل مسافرت به بوکت، جزیره فی فی است. با اینکه اعتیاد به مواد مخدر در این شهر زیاد است، اما مانع از بازدید از این جزیره نمی شود.

انواع صخره های بلند که به شکل ستون هایی در بیرون از آب ایستاده اند، ساحل درخشان و آبی که برای حمام آفتاب، برای شنا کردن و قایق سواری مناسب است، این جزیره را به بهشت کوچکی تبدیل کرده که از دلخواه ترین جاهای دیدنی تایلند برای توریست ها و گردشگران است.

 

◼️جزیره کو لیپه

جزیره کو لیپه، جزیره‌ی تایلندی در دریای آندامان و نزدیک به مرز مالزی است. این جزیره بخشی از پارک ملی دریایی تاروتائو است که با جزیره های کوچک درون خود و آب های غنی از مرجان هایش به عنوان یکی از بهترین جاهای دیدنی تایلند شناخته می شود. این جزیره دارای سواحل شنی است و پاتایا و هات چائو لی را در بر می گیرد. این منطقه یکی از بهترین مکان های تایلند برای غواصی و اسنورکل ها در زیر آب است.

◼️پارک تاریخی سوخوتای

پارک تاریخی سوخوتای، در واقع ویرانه هایی را شامل می شود که یکی از باشکوه ترین جاهای دیدنی تایلند و میراث های جهانی را به نمایش گذاشته است. این پارک دربردارنده ۲۱ مکان تاریخی، و چهار استخر بزرگ با دیواره های قدیمی است. علاوه بر آن تا شعاع ۵ کیلومتری، ۷۰ مکان ارزشمند دیگر در خود جای داده است. این خرابه ها به ۵ ناحیه تقسیم می شوند. بخش مرکزی، شمالی، و ناحیه غربی، هزینه جداگانه ۱۰۰B دریافت می کنند.

این معبد ویرانه سوخوتای، معماری جالب توجهی دارد: مناره های مخروطی که بر پایه های مربعی سه لایه ای قرار گرفته اند. تعدادی از مکان ها، اشکال معماری متفاوتی دارند و در طول دوره های مختلف تغییر کرده اند. به عنوان مثال تعدادی از گنبدها به شکل زنگ شده اند و وضعیت دولایه ای دارند.

◼️معبد وات فو

در این معبد توریست های کمتری نسبت به وات فرا کایو مشاهده می کنید، اما وات فو، یکی از جاهای دیدنی تایلند و بزرگ ترین معابد دیدنی تایلند است. در حقیقت، این معبد مجموعه بزرگی از تصاویر و مجسمه های بودا را دارد و یکی از اولین مراکز آموزش عمومی بوده است.

این معبد به عنوان مرکز ملی تدریس و حمایت از طب سنتی هم مورد استفاده است. پزشکی تایلندی که یکی از انواع آن، ماساژ تایلندی است، در این مدرسه آموزش و انجام داده می شود و دو سالن اصلی و اتاق هایی را برای این کار به خود اختصاص داده است.