عمان OMAN

کشور سلطان نشین عمان کشوری پادشاهی در شرق شبه جزیره عربستان است. پایتخت این کشور شهر مسقط است. عمان از شرق به دریای عرب و از شمال به دریای عمان منتهی می‌شود، از جنوب با یمن و از غرب با عربستان سعودی و امارت متحده عربی مرز زمینی و با ایران مرز دریایی دارد.

این کشور دارای دو سرزمین دیگر است که به دور از سرزمین اصلی واقع شده اند. بخش کوچکی از عمان در قسمت جنوبی تنگه هرمز قرار دارد که مسندم نام دارد. این بخش از سرزمین اصلی جدا افتاده‌است. سرزمین دیگر مدحاء نام دارد که توسط امارات متحده عربی احاطه شده‌است و در جنوب مسندک واقع است.

از قرن ۱۷ میلادی عمان دارای پادشاهی خودکفا بوده‌است و در سده ۱۹ میلادی این کشور در اوج قدرت خود بوده‌است. با کاهش قدرت در سده بیستم میلادی این کشور تحت تأثیر و نفوذ گسترده پادشاهی بریتانیای کبیر قرار گرفت اما هیچگاه به شکل رسمی بخشی از آن نگردید. عمان سیاست خارجی آزادانه‌ای درپیش گرفته و فرمانروایی این کشور پادشاهی بی چون و چراست اما پارلمان نیز نقش قانون‌گذاری و بازرسی اندکی دارد.

عمان نقش میانجیگری را در بین کشورهای خاورمیانه دارد. همانند سایر کشورهای عربی خلیج فارس منبع اصلی درآمد کشور، نفت است کشاورزی و ماهی‌گیری  گردشگری است. هر چند نسبت به همسایگان، این کشور تولیدکننده متوسطی است.  عمان یکی از قدیمی‌ترین مکان‌های بشر ساکن در جهان است و مردمان عمان حداقل ۱۰۶٫۰۰۰ سال زندگی می‌کرده‌اند. عمان قدیمی‌ترین دولت مستقل در بین کشورهای عربی را نیز دارا می‌باشد.

اکنون این کشور شرایط لازم برای سرمایه گذاری و اقامت برای ایرانیان را فراهم کرده است.

مشاوره اختصاصی

سلطنت عمان

اگر نیاز به مشاوره اختصاصی و متناسب با شرایط خود را دارید، مشاوره اختصاصی، بهترین راه برای رسیدن به این خواسته می‌باشد. این مشاوره به صورت حضوری یا تلفنی، در دفتر بندرعباس، انجام می‌شود.