امارات UAE

امارات متحده عربی یا به طور خلاصه کشور امارات یک پادشاهی مطلقه فدرال در جنوب غربی قارهٔ آسیا و در شرق شبه جزیره عربستان، در خاورمیانه است که از جنوب با قطر و عربستان سعودی، از شرق با عمان و از شمال با خلیج فارس همسایه است.
امارات، اتحادی از هفت شیخ‌نشین کوچک به نام‌های ابوظبی (که پایتختی را بر عهده دارد)، دبی، شارجه، عجمان، فجیره، راس‌الخیمه و ام‌القوین است که بعد از استقلال از بریتانیا در ۲ دسامبر ۱۹۷۱ میلادی شکل گرفت. این روز را با نام روز ملی امارات جشن می‌گیرند.
هر یک از این ۷ امیرنشین از استقلال فراوانی برخوردارند، اما یک امیر موروثی به عنوان حاکم کشور ایفای وظیفه می‌کند و شورای عالی حکام که متشکل از هفت امیر است، رئیس دولت و کابینه را انتخاب می‌کند. در حال حاضر امیر و رئیس دولت امارات شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان است.
جمعیت امارات تا سال ۲۰۱۰ میلادی ۴٫۷ میلیون نفر اعلام شد. امارات یکی از بزرگترین ذخایر نفتی دنیا را در اختیار دارد و تولید ناخالص سرانه آن در حد ثروتمندترین کشورهای اروپای غربی است. اقتصاد این کشور با ساختاری شفاف و امن، پذیرای بخش بزرگی از شرکت‌ها و منابع بین‌المللی است.
فقط ۱۹ درصد اهالی این کشور اصلیت اماراتی دارند و ۲۳ درصد از اعراب دیگر کشورها و ایرانیان و حدود ۵۰ درصد از اهالی جنوب آسیا هستند.

زبان رسمی کشور عربی است و انگلیسی، فارسی، اردو و هندی نیز کاربرد زیادی دارد. مذهب رسمی این کشور اسلام است که حدود ۹۶٪ مردم را شامل می‌شود. واحد پول آن درهم است. جمعیت آن در سال ۲۰۱۲ حدود ۵٫۳۱۴٫۳۱۷ نفر برآورد شده و رشد جمعیت آن ۳٫۰۵ درصد است و با بیش از ۱۶ مهاجر در سال به ازای هر هزار نفر جمعیت پنجمین کشور مهاجرپذیر دنیاست. صادرات نفت خام این کشور در سال ۲۰۰۹ میلادی، حدود ۲٫۳۹۵ میلیون بشکه در روز بوده که امارات را چهارمین صادرکننده نفت دنیا می‌سازد. سرانه تولید ناخالص داخلی کشور در سال ۲۰۱۱ بر اساس قدرت خرید حدود ۴۸٬۵۰۰ دلار بوده که آن را در رتبه یازدهم دنیا قرار می‌دهد.

به تازگی کشور امارات (دبی) به ایرانیان اقامت از طریق ثبت شرکت اعطا می کند.

خدمات اقامت دبی از طریق ثبت شرکت توسط تیم سفرهای بستکی انجام می شود که این روند به صدور ویزای ۳ ساله برای هر شریک می انجامد. تعداد شرکا می تواند یک یا دو نفر باشد. لایسنس یا پروانه کسب سالانه و ویزا هر ۳ سال یکبار با پرداخت رسوم دولتی تمدید می شود. نوع شرکت به انتخاب متفاضی و وابسته به فعالیتی که یرای شرکت ثبت می شود خدماتی یا تجاری تعیین خواهد شد. برای ثبت شرکت و فعالیت، مکان فیزیکی اجباری نیست و می توان بدون داشتن دفتر فیزیکی اقدام به ثبت شرکت و دریافت ویزای اقامت کرد.

اقامت دبی

کل پروسه ثبت شرکت و صدور ویزا با اقامت برای شرکا بین ۱ تا ۲ هفته قابل انجام است. 

برای کسب اطلاعات بیشتر پیام بگذارید.


در صورتی که از طریق گوشی این صفحه را می بینیداز طریق منوی واتساپ بخش اقامت دبی را انتخاب کنید و اگر از رایانه استفاده  می کنید دکمه زیر را کلیک کنید.